(Listing no longer available - customer accepted a quote.)
Motorcycles & Scooters Listed: 2018-09-11 12:43

Suzuki GR 650

(No. 3224290)
Suzuki GR 650

Make and model:

Suzuki GR 650

Total weight [kg]:

180.00

What is your budget? [PLN]:

500

Distance: 875.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Pick-up address and date

Pinneberg, 25421, Germany

11 Sep 2018

Delivery address and date

Ilawa, Poland

17 Sep 2018