(Listing no longer available - customer accepted a quote.)

Quad Kymco Maxxer 450 wymiary 200*120 (No. 3221430)

Quad Kymco Maxxer 450 wymiary 200*120

Make and model:

Kymco maxxer

Total weight [kg]:

292

What is your budget? [PLN]:

300

Do you need a VAT invoice?:

No

Distance: 692.00 km

Pick-up address and date

Poland, West Pomeranian Voivodeship, Koszalin

11 Sep 2018

Delivery address and date

Poland, Podkarpackie Voivodeship, Radomyśl Wielki

12 Sep 2018


Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.