Listing no longer available - expired.

Motocykl (No. 3179822)

Motocykl

Make and model:

KTM

Total weight [kg]:

230

Distance: 1643.00 km

Pick-up address and date

Poland, Lesser Poland Voivodeship, Kraków

Flexible dates

Delivery address and date

Norway, Buskerud, Drammen

Flexible dates


Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.