(Listing no longer available - customer accepted a quote.)

3 motocykle o łącznej wadze 450kg (No. 3135958)

3 motocykle o łącznej wadze 450kg

Make and model:

Suzuki Yamaha honda

Total weight [kg]:

450

What is your budget? [PLN]:

1400

Do you need a VAT invoice?:

No

Distance: 1302.00 km

Pick-up address and date

France, Lorraine, Metz

Flexible dates

Delivery address and date

Poland, Lesser Poland Voivodeship, Żabno

Flexible dates


Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.